Zaklínač 2022

Neděle 31. 7. 2022

Je neděle 31. 7. Pomalu se zaplňují stany známými i novými dětmi. Začínáme seznamovacími hrami. Následuje prohlídka tábora, rozdělení do týmů (zaklínačských škol podle králova dopisu), rozdání táborových triček a náhrdelníků a samozřejmě vymýšlení názvů týmu. Po bouřlivém brainstormingu a dohadování se, vznikly tyto: červení si dali název Bojoví Medvědi, modří Neporazitelní Gryfové, bílí se pojmenovali jako Jednozubé Mantikory a zelení šli s dnešní dobou a stali se z nich Bio Kočky.

Když už jsme se všichni jakžtakž seznámili a ubytovali, nastal čas na večeři. A po boloňských špagetách jsme jen přesedli k ohništi, kde nás čekal zahajovací oheň, kytara a zpěvníky. Odzpívali jsme však jen pár písniček, když v tom nás navštívily tři osoby. Představili se nám jako zaklínači z Kaer Morhen. Uvítali nás v táboře, ale moc nám toho dalšího neprozradili, prý se všechno dozvíme až další den. Tak tedy honem spát!

 

Pondělí 1. 8. 2022

První ráno v táboře. Budíček, rozcvička, hygiena, nástup, snídaně, to všechno je za námi, teď hurá do akce. A hele, kdo jde… ti tři zaklínači ze včerejška. A nejsou sami. Každý z nich má svého pomocníka. Rozdělili si nás na tři skupinky – velký, střední a malý a postupně jsme se u nich všichni vystřídali. Každý totiž představoval jiné zaměření. Byli tu alchymisté – Albert a jeho pomocnice Carmen. Ti nás naučili vrhat dýkou, používat paralyzační pásky a připravovat lektvary, které mohou pomoci našim kamarádům nabýt život. Od mágyní Ester a Astrid jsme se dozvěděli jaké výhody má jejich zaměření. Například, že můžete hodit ohnivou kouli po nepříteli a být zároveň schovaný v úkrytu anebo, že kouzelnou bariérou naopak ochráníte svého přítele před koulemi jiných mágů. No, a nakonec jsme si vyzkoušeli, jaké je to být bojovníkem. To nám předvedl Bouchač a jeho trochu nemotorný pomocník Ťukač. Ukázali nám, jak zacházet s dlouhým i krátkým mečem, jak vykrývat rány a spolupracovat s dalšími bojovníky.

Až jsme si všechno vyzkoušeli, zbývalo se už jen rozhodnout, jaké zaměření si zvolíme. Těžké to rozhodnutí. Závisí totiž i na ostatních členech týmu. Naštěstí nás čeká hra, ve které si všechno, co jsme se naučili, vyzkoušíme v praxi.

Máme dobojováno, a i více jasno, čím chceme být. Svá finální rozhodnutí si zapisujeme do zaklínačských deníků, dostáváme každý svou vlastní výzbroj a usínáme celí natěšení, kdy ji budeme moct využít v opravdickém boji s příšerami. 

 

Úterý 2. 8. 2022

V úterý za námi přišla paní Iris, se kterou jsme se potkali už na předtáboráku. Potřebuje pomoc s nějakými potvorami v kryptách. Nic moc víc o nich neví, musíme na to přijít sami. Jdeme tedy ke kryptám a tam narážíme na informace, které si tam schovali zaklínači. Z informací víme, že bojujeme proti alghulum, které je možné porazit třemi způsoby. Iris nám pomohla získat potřebné “zbraně” a s nimi se nám povedlo alghuly přemoci. Byla to fuška, ale jsme šikovní.

Odpoledne za námi přišla Carmen, která potřebovala nasbírat suroviny na lektvary pro Alberta. Bylo náročné dostat se přes ostatní zaklínače k obchodníkům, ale nakonec bylo surovin dostatek a mohli jsme skončit.

 

Středa 3. 8. 2022

Včera jsme si sice už vyzkoušeli bojovat proti nepřátelům, ale zaklínačům z Kaer Morhen se moc nezamlouval náš styl boje. Proto za námi dnes dopoledne přišli a znovu jsme trénovali. Tentokrát nás neučili jenom pravidla boje, ale také nějakou taktiku. Zkoušeli jsme si, jak nejlépe porazit nepřítele, když nás je víc, případně, když je víc nepřátelů než nás.

Odpoledne za námi přišel Král, který nám sdělil, že se v okolí dějí divné věci, které by bylo třeba prozkoumat a dát mu o nich vědět. Jenže není možné mu jen tak předat informace, je potřeba, aby to bylo tajně. Nejdříve jsme tedy museli vymyslet, jak předat zprávu přes les plný veverek, aniž by si ji kdokoliv po cestě přečetl. Veverky jsou elfové, kteří se umí skvěle bránit právě v Brokylonu. Vymysleli jsme princip se dvěma zámky a následně jsme předávali zkušební zprávu přes les.

 

Čtvrtek 4. 8. 2022

Dnes ráno jsme se dozvěděli, že místní bard Manygold byl odveden do vězení. Asi to bude mít něco společného s tím, jak ztratil králova koně. Chudák Manygold, musíme mu nějak pomoct. Ale vězení je prý nedobytné, musíme vymyslet jiný způsob.

Napadlo nás vytvořit falešné udání, abychom ho dostali z vězení na hranici, ze které ho pak jednoduše zachráníme. Vytvořili jsme dopisy pomocí výstřižků z novin. Dokonce jsme tvořili razítka z brambor.

Odpoledne jsme ho zachraňovali z hranice. Museli jsme nanosit dostatečné množství vody, aby Manygold nevzplál. Nejtěžší bylo se zkoordinovat a nevylít si vlastní nádobu. Oheň se povedlo uhasit, strážné zahnat a Manygolda zachránit.

Večer jsme udělali velkou oslavu pro Manygolda, kde jsme předváděli naše herecké, pěvecké a básnické umění. Zkrátka jsme si na chvíli vyzkoušeli býti bardy. Manygold nás na oplátku naučil píseň pudi pudi, která se po jemné úpravě stala hitem tábora.

 

Pátek 5. 8. 2022

Dopoledne jsme se omylem ocitli zamčení v hostinci a fojtství. Odtud jsme se museli pomocí několika zapeklitých indicíí dostat. Během úniku se nám povedlo získat další informace o různých příšerách, které se v okolí vyskytují. To se nám hodí, potřebujeme totiž vytvořit naše vlastní bestiáře. Pokud budeme vědět, jaké příšery tu jsou, budeme vědět, jak je porazit.

Odpoledne jsme se tedy vydali na cestu po okolí, kde jsme plnili různé úkoly a zároveň sbírali střípky vědomostí zaklínačů o příšerách. Bylo to dlouhé, ale získali jsme spoustu informací.

Večer při nástupu jsme si všimli, že v tábořišti hoří oheň. Zašli jsme tam a co jsme neviděli, naši princeznu, která prováděla nějaký rituál. Ten rituál se jí ale určitě nepovedl, protože místo své matky vyvolala nějaké rytíře s korunami na hlavách. Kdo to je? Co s tím?

 

Sobota 6. 8. 2022

Iris nám ráno vysvětlila, že zná dva muže někde za lesem kousek od rybníka Lačnova, kteří provozují knihovnu. Tam by mohly být informace o včerejších nestvůrách. To se nám velice zamlouvalo, tak jsme se rozhodli, že se tam vydáme. No jo, ale za lesem to je dálka, to se asi nestihneme za jeden den i vrátit. Musíme si sbalit všechny věci na přespání někde pod širákem a vyrazit.

Šli jsme docela dálku, až jsme nakonec našli krásný rybník (bohužel bylo zataženo, takže jsme se nekoupali) a u něj knihovnu. Jak se ale na našem táboře stává, věci nejdou tak snadno, jak jsme doufali. Když jsme dorazili, z knihovny vyběhli dva pánové (Fenn a Codingher) a prosí nás o pomoc, protože jim knihovna vybuchla a všechny knihy jsou rozházené po celé knihovně.

Jakmile jsme jim pomohli najít po slepu alespoň  nějaké zbytky knih, řekli nám, že kniha, kterou hledáme, je zrovna půjčená. Slíbili nám, že nám do zítra zjistí, komu ji půjčili.

 

Neděle 7. 8. 2022

Po vydařeném odpočinku pod širákem jsme se opět setkali s Fennem a Codingherem. Oni zjistili, že kniha může být půjčená čtyřem lidem, kteří bydlí v různých vesnicích, ale určitě v č.p. 2. Rozdělili jsme se na tři skupiny, protože dva lidé bydlí blízko u sebe, a vydali jsme se za nimi.

Nejmenší šli do Strachoňovic, kde se pokusili získat knihu, ale tam nebyla. Prostřední děti se měly za úkol stavit do Černíče a Radkova. V Černíči jim sice otevřeli, ale o žádné knize nevěděli. Velkou radost však měli v Radkově, protože tam na vlakové zastávce náhodou knihu našli. Nejspíš se měla vlakem dostat zpátky do knihovny. Velcí se vydali do Bohusoudova, kde jim nikdo neotevíral, tak se rozhodli jít dál a až v tábořišti zjistili, že to nevadilo, protože kniha již byla nalezena.

Po dvoudenním putování jsme byli všichni vyřízeni, a tak jsme se zvládli v tábořišti už jen osprchovat a v poklidu odpočívat.

 

Pondělí 8. 8. 2022

V knihovně jsme se dozvěděli, že máme co dočinění s králi z divokého honu. Je jich pět, jsou velmi nebezpeční a není radno si s nimi zahrávat. Zároveň ale tušíme jak na ně a jsme odvážní, takže se do nich pustíme a pěkně jednoho po druhém porazíme. Pak už bude klid.

Dopoledne jsme objevili krále nemoci a po lítém boji, který nebyl vyrovnaný, protože král je téměř neporazitelný, byl král zdolán. Museli jsme kolem něj vytvořit kruh z Fluoris Mortis sesbíraných ze stromů a teprve poté byl král oslaben natolik, že bylo možné ho porazit.

Odpoledne nám Aguary (liščí ženy) unesly jednu dívku. Museli jsme ji zachránit, je vyhnat z města a nejlépe porazit. Oproti dopoledni byl toto velmi rychlý boj. Po vyhnání Aguar nám vesničané platili zlatem a my jsme se mohli pustit do vlastního podnikání. Celý den byl zakončen otevřeným barem a aukcí, na které si skoro každý přišel na nějakou drobnost.

 

Úterý 9. 8. 2022

Dnes ráno za námi opět přišli zaklínači z Kaer Morhen. Ačkoliv jsme byli stále ještě naplněny optimismem, oni se už tak moc neradovali. Prý by rádi viděli, že při boji spolu opravdu spolupracujeme a domlouváme nějakou taktiku. Opět jsme tedy podstoupili výcvik, který nás vedl ke zlepšení našich dovedností.

Odpoledne jsme se vydali do nedaleké vesnice, odkud se už dlouho nikdo neozýval. Po příchodu k vesnici jsme potkali tři vesničany, kteří nám ale vůbec nerozuměli a my jim už vůbec ne. Jenom ukazovali, že nějaké suroviny jsou pro ně radost. Tak jsme se rozhodli je posbírat. Jenže to by bylo moc jednoduché, po chvíli se na poli, kde jsme suroviny sbírali objevili přízraci. Byli to velmi silní protivníci, proti kterým jsme neměli moc šancí. Jediné co bylo možné jim nenápadně ty suroviny brát. Navíc se tam objevil i král války!! Ale u toho přece víme, jak na něj. Stačí mu navléct Fluoris Mortis na ruce a nohy. Jelikož jsme měli dopoledne skvělý výcvik, věděli jsme jak ho společně porazit. Hurá, je zajat a můžeme zase slavit.

Jenže … cože … co tu dělá král nemoci. Vždyť ten byl včera poražený. Jak to, že je tady a v plné síle? Co se pokazilo?

 

Středa 10. 8. 2022

Potřebujeme chvíli přemýšlet nad něčím jiným a navíc ve vesnici nejsou žádní obyvatelé. tak si dáme dopoledne voraz a naučíme se něco od našich vedoucích. Máme na výběr ze spousty různých aktivit jako třeba vyšívání, uzlování, hry na kytaru, modelaření nebo fotbalu.

Odpoledne jsme se vydali hledat informace do vesnice a jejího okolí. Potkali jsme bylinkářku Adabru, rybáře Hurma, který měl skvělé sladinky, naši známou (drbnu) Iris, neznámého rytíře, dřevorubce a další obyvatele. Všichni nám nějakým způsobem pomohli získat více informací o divokém honu. Někteří z nás se dostali do opuštěného lesa a odtud dokonce do jeskyně, kde se jim povedlo objevit krystal životní energie, který je potřeba k zadržení jednoho z králů! To je super.

Už tušíme, že je nesmíme porazit postupně, ale naráz. Že Fluoris Mortis na ně působí jen asi zhruba 20 minut, poté je nutné vyměnit květy za jinou barvu. Víme také, že pokud jsme již jednu barvu použili, nemůžeme ji použít znovu. A že existuje pět různých barev, takže máme vždy pět pokusů na jednoho krále. A také nám rytíř pověděl, kde a jakým způsobem květiny rostou.

 

Čtvrtek 11. 8. 2022

Tak už snad víme vše, zbývá nám se perfektně připravit, to znamená naostřit zbraně, přišít držáky na magické koule, vybrat si speciální dovednosti a můžeme na divoký hon!

Po obědě jsme se rozhodli, že si uděláme základnu jinde než ve vesnici (tábořišti). To znamená zase se sbalit na přespání, nevíme, jak dlouho to může trvat. Vydáváme se směrem k lesu a vytváříme provizorní tábořiště.

Všichni se domlouváme, jakým způsobem nejlépe provést celou akci, máme na to jen do 12.00 zítra dopoledne, protože pak už bude divoký hon nenávratně ovládat místní krajinu. To není ani 24 hodin. Musíme si tedy pospíšit. Nejdůležitější je se zkoordinovat a všech pět králů zajmout naráz. Jedině tak je porazíme.

Nejstarší z nás si vyzkoušeli, jaké to je mluvit na všechny děti, když něchtějí poslouchat a bylo to velmi poučné ;). Nakonec se všichni na domluvili na tom, co je potřeba a vyrazili jsme do lesa.

Dnes se nám sice nepovedlo zajmout žádného krále, ale zjistili jsme, kde se většina nachází a také jsme nasbírali spoustu Fluoris Mortis, které jsou k jejich zadržení potřeba. Je ovšem půlnoc a my se musíme vyspat.

 

Pátek 12. 8. 2022

Vstáváme na táborové poměry brzy a už v sedm hodin vyrážíme do lesa. Je to náročné, sice máme všechny věci, které jsou ke zničení králů potřeba, ale musíme je chytit naráz. To je opravdu těžké. Moc se nám to nedaří. Máme zajaté maximálně tři naráz. Jim se totiž po nějaké době zase vrací plná síla a mohou zvesela šířit zlobu dál.

Po několika neúspěných pokusech se najednou povedlo je mít zajaté všechny najednou. Povedlo se nám jednoho nalákat ke krystalu, na druhého shodit síť, na korunu třetího krále nahodit Fluoris Mortis, čtvrtého chytit do kruhu a opět po lítém boji nasadit i poslednímu králi květiny na jeho končetiny. Jsou poraženi a my se můžeme vrátit i s jejich “ostatky” do vesnice. Tam nás čeká milé přijetí od zaklínačů, kteří mezitím zachránili princeznu pomocí všemožných lektvarů. Princezně bylo vysvětleno, že vyvolávat mrtvé ze záhrobí není vůbec jednoduché a netroufnou si na to ani ti nejlepší mágové a alchymisté. Princezna slíbila, že už se o to nikdy nepokusí a že toho velmi lituje.

Je konec tábora a nám nezbývá než se začít balit a uklízet celé tábořiště. Bylo to skvěle prožitých 13 dnů. Bylo plno zábavy, napětí a akce. Naučili jsme se hrát fair play, protože jinak to letos nešlo, někteří z nás se naučili šít a zašívat a všichni si snad odváží plno vzpomínek.

Ale to by nebyl konec tábora bez zhodnocení celého tábora. Předali jsme diplomy, výhry a pořádně jsme se nadlábli u skvělé hostiny od naší paní kuchařky a kuchaře. 

Mějte se všichni krásně a na potáboráku naviděnou!

 

 

Kompletní fotogalerii najdete >>>ZDE<<<.