Časté dotazy

Chcete se nás na něco zeptat? Určitě vám rádi poskytneme veškeré informace k našim táborům.
Zde najdete nejčastější dotazy, které dostáváme. Třeba odpovědi pomohou i vám.


STORNOPOPLATKY

Co když dítě těsně před táborem onemocní? Vrátíte nám peníze za tábor? Určitě se taková situace může stát. V případě nemoci – po doložení zprávy od lékaře – vracíme celou částku a neúčtujeme žádný stornopoplatek. Kompletní informaci o stornopoplatcích najdete zde.


Jak budou vypadat tábory v roce 2021 vzhledem k opatřením proti COVID-19?

Vzhledem k tomu, že tábory už v roce 2020 proběhly za zvýšených hygienických opatření a bez problému jsme je zrealizovali, věříme, že tomu tak bude i v letošním roce. Na našich táborech nebyl zaznamenám žádný výskyt nákazy COVID-19 a ani jinde po republice neznamenaly tábory zvýšené riziko. Proto jsem připraveni tábory i letos realizovat.


Můžeme dítě přivézt přímo na tábořiště nebo si ho na konci tábora vyzvednout?

Ano, je to možné.  Společné odjezdy organizujeme z Třebíče. Pokud to máte blíže z domu na tábořiště než do Třebíče, je logické, že dovezete děti přímo na místo. Jen, prosíme, informujte předem hlavního vedoucího, abychom na vás nečekali.


Ztratili jsme e-mail s papírovou přihláškou. Je možné ji nějak získat?

Přihlášku, jejíž nedílnou součástí je potvrzení od doktora, si můžete stáhnout zde.


Můžeme naše dítě přijet na tábor navštívit?

Návštěvu vám pochopitelně zakázat nemůžeme. Nicméně vás prosíme, dobře to zvažte. Návštěvy na táboře nejsou moc vhodné jak z výchovného hlediska (vzhledem například k emocionálnímu stavu menších dětí), tak z hlediska hygienických předpisů. Pokud chcete být v kontaktu se svým dítětem, zavolejte hlavnímu vedoucímu – rádi vám dítě předáme k telefonu.


Na jaké číslo účtu máme poslat peníze za tábor

Po obdržení přihlášky vám na vaši mailovou adresu (kterou uvedete v přihlášce) zašleme fakturu, kde je uvedeno číslo účtu i variabilní symbol, pod kterým provedete platbu převodem ze svého účtu. Fakturace probíhá obvykle v průběhu května.


Kolik peněz máme dát dítěti s sebou na tábor?

Cena tábora je konečná. Děti tedy už nebudou muset nic doplácet. S sebou na tábor bohatě postačí cca 300,- až 500,- na pohledy nebo známky, náhradní baterky, ztracený zubní kartáček nebo zmrzlinu na výletě.


Je lépe sbalit věci do kufru nebo do batohu?

Určitě je vhodnější starší kufr. Lépe se v něm udržuje pořádek a v pohodě se vejde ve stanu pod postel.

Určitě je také vhodné vzít s sebou i batoh. Na našich táborech obvykle chodíme na “puťák” (dvou až třídenní výlet). V tom případě je dobré mít batoh, do kterého se vejde spacák i další věci – není totiž příliš dobré nést delší dobu vybavení v rukách.


Může mít dítě na táboře telefon nebo jinou elektroniku?

Telefon ani jiné drahé hračky na táboře dětem nedoporučujeme. Nemají přístup k nabíjení a hrozí jejich poškození nebo ztracení. Je však možné uložit telefon apod. u vedoucích na bezpečném místě.

Pokud však chcete být v kontaktu se svým dítětem, zavolejte hlavnímu vedoucímu – rádi vám dítě předáme k telefonu.


Naše dítě má zdravotní omezení nebo dietu. Může s vámi na tábor?

Nedílnou součástí přihlášky je potvrzení od lékaře, kde jsou veškerá zdravotní omezení uvedena. Na táboře máme proškoleného zdravotníka, který péči o děti (např. vydávání léků) bez problémů zajistí.

Poradíme si i s nejrůznějšími alergiemi a dietami. Rozhodně ale doporučujeme konzultovat zdravotní stav dítěte s hlavním vedoucím nebo zdravotníkem.

Poslední slovo k přijetí dítěte na tábor má vždy hlavní vedoucí.


Co je předtáborový sraz a kolik stojí?

Předtáborový sraz (předtáborák) je víkendová akce. Jejím cílem je seznámení dětí s vedoucími a mezi sebou ještě před táborem a  slouží také k tomu, abychom se seznámili s rodiči a rodiče s námi. Účast není povinná, ale určitě ji doporučujeme.

Za předtáborák se nic neplatí. Náklady jsou zahrnuty v ceně tábora.

Ne všechny naše táborové běhy předtáborák pořádají.


Budu mít během tábora informace o svém dítěti?

Na stránkách www.taboryshrubinkou.cz zveřejňujeme pravidelně (snažíme se každý den) táborovou kroniku. Je v ní nejen shrnut táborový příběh ale najdete zde také fotky a máte možnost zanechat vzkaz, který při ranním nástupu vyřídíme.