LT Pravěk

První den - 16.8.

Přijeli jsme do pravěké vesnice. Po přinesení posvátného ohně jsme zahájili ceremoniál rozdělení dětí do rodů kmene - Zelených vlků, Růžových koní, Červených orlů a Modrých bizonů. Dětem byla představena rada starších vesnice - náčelník, šaman, rádci, hlavy a zástupci rodů. Dětem byla vysvětlena důležitost ohně ve středu vesnice, o který se musí po celý tábor postarat.

Druhý den - 17.8.

Šaman zasvěcoval děti do práce sběračů, a tak musely obstarat potravu na celý den z bobulí a bylin. Celý den jsme tak mohli užívat vydatné potravy.

Při večerním slezení vesnice ovšem rod Modrých bizonů vyjádřil svůj nesouhlas s neustálým přísunem bezmasých jídel a později se přidal i zbytek vesnice. Náčelník oponoval, že na lov zvěře je pro nezkušené mladé obyvatele kmene příliš brzo a mohli by si ublížit. Hlas lidu však rozhodl.

Třetí den - 18.8.

Tento den se stal prvním loveckým pro nové obyvatele. Nachytali spoustu jelenů, kanců a zajíců, které si pak opékali při večerním táboráku. Udělali z nich masové válce, též známé jako špekáčky.

Vesnice se k večeru už chystala zalehnout po náročném dni do svých chatrčí. Ovšem zlotřilé opice vykradli vzácná vejce z kuchyně, a tak se pro ně děti musely proplížit a nevyrušit tak plaché, leč velmi nebezpečné lidoopy, což se jim povedlo.

Čtvrtý den - 19.8.

Vesnice se potřebovala poklonit božstvům a ukázat společné síly. Musela tak obstarat vzácné barvy z přírodních elementů, ty namíchat a pak pomocí částí svého těla namalovat svou rodovou vlajku svého kmenového zvířete.

Pátý den - 20.8.

Večer přišel šaman s nemilou zprávou. V okolí vesnice se zhoršila pastva a veškerá fauna utekla do jiných lesů a především k znepřáteleným kmenům. Celá vesnice se tak spakovala a obyvatelé odešli na celý den hledat nová zvířata, které by nalákali zpátky k okolí vesnice. Děti tak prochodily celý den. Odpoledne si ulovily pár divočáků a mohly si tak uvařit bramborový guláš v kotlíku nad ohněm. Večer jim šaman požehnal a přinesl do okolí několik zvěře. Šaman s rádcem chtěli, aby děti přenesly druhý den ráno zvěř zpátky do tábora. Náčelník však nesouhlasil a apeloval, aby kvůli nezpozorování nepřátelskými kmeny došlo k přesunu ještě téhož večera. Šaman, rádce, náčelník a pár sběračů z tábora tak zvěř přenesli bez dětí, které spaly v lese.

Šestý den - 21.8.

Děti byly rozděleny. Dle výběru boha ohně někteří obyvatelé vesnice stále zůstali v okolních lesích, mezitímco někteří se vraceli do vesnice. Probíhala celodenní očista pro mladší a starší čekala pouť přes lesy a kopce. Další noc tak přespávali v lese.

Sedmý den - 22.8.

Dobrá polovina našeho putování a hledání nástupců místo načelníka je za námi. I vybraní bohem ohně přišli ráno do vesnice.

Odpoledne se rádce pochlubil se svým vynálezem - Loveckým Ultralehkým Kyjem (zkráceně KUŠE), který si měl každý rod vyzkoušet. Musely zároveň stavět věž a sestavovat nové šípy. Tento vynález se v budoucnu snad může hodit.

Při večerním setkání vesnice pak šaman požehnal hlavním lovcům všech čtyř rodů a provedl je slavnostním ceremoniálem.

Osmý den - 23.8.

Tento den je zasvěcen výročí bojů dvou kmenů - Červeného a Modrého - který proběhl před několika tisíci lety. Na oslavu a připomínku těchto bojů se sportuje a podávají soutěžní výkony. Vesnice tak prožívala Válku barev a navzájem se snaží přemoct.

5 thoughts on “LT Pravěk

 • Ahoj do pravěku!
  Agi, doufáme, že přežíváš, nikde na fotkách tě není vidět, tak snad žiješ…:-)
  Jak jde sběr rostlin a lov zvěře? Vzhledem ke stavu okolních lesů, to nebude nic snadného, tak držíme palce, ať nepomřete hlady, když tak napiš, něco pošleme rychlým poslem…Dozvěděli jsme se, že proběhla celodenní očista mladších dětí, tak doufáme, že i starších…..
  Přejeme ať najdete co nejlepšího náčelníka, který vaše vesnice dobře povede a že, úspěšně dokončíte tábor 🙂
  Krásné dny
  přejí Lavičkovi z Rantířova

 • Pozdravení ze Sedleckýho Dvora pro rod Lengyelů ??
  A samosebou i zbytek tlupy ?️?️?️
  Užívejte na plno, posledních pár pravěkých dnů….

 • Zdravíme všechny a hlavně Davču Kubeše. Ať vám vydrží pěkné počasí. Mamka a taťka

 • Pozdravuji Jirku a Mirku Škodovi. Posílám jim pusinku.

 • Užíváte si to a zdravime Štěpána Musila. Pozdravuje mamka

Komentáře nejsou povoleny.