Čarodějnická akademie

Den #1  (neděle - 19.8.2018)

Sraz studentů na nástupišti 9 3/4 na nádraží v Třebíči proběhl bez problémů. Na bradavickém nádraží nás přivítal školní šafář Hagrid, který nás doprovodil až do školy. Hned po příchodu nás uvítal brofesor Brumbál - ředitel školy společně s prefekty a některými profesory. Připojili se k nám i studenti, které přivezli rodiče přímo do školy.
Hned po příchodu jsme se šli ubytovat do svých ložnic.
Večer u ohně nás všechny žáky prvního ročníku rozdělil Kouzelný klobouk do 4 kolejí. Na škole jsou nyní koleje Strigifór (má zelenou barvu a ve znaku sovu), Taxidén (žlutá, bobr), Dienyl (červená, jelen) a Ávemor (modrá a vlk).
Vyslechli jsme si také vyprávění o dávné a slavné historii naší školy. Po ohni jsme se už uložili do ložnic k první noci ve škole.

Den #2  (pondělí - 20.8.2018)

Hned ráno nás čekala prohlídka školy. Poznali jsme slavné pohyblivé schody, snažili se najít cestu do učeben bludištěm školních chodeb, přenášeli dračí vejce, poznali jaká umí být vrba mlátička, seznámili se s protivnou kočkou školníka Filche a podívali se i do koupelny Ufňukané Uršuly.
Dnes nás také čekaly první hodiny čar a kouzel. Začaly jsme s výukou lektvarů, neviditelných a tajných písem a věnovali jsme se i magii smyslů. Zatím nás to ve škole baví, je to celkem zábava. Se svými kolejemi hrajeme i různé hry. Ve škole je to príma a na školních pozemcích nám nehrozí žádné nebezpečí.

Den #3  (úterý - 21.8.2018)

Ráno jsme zjistili, že slibný název "Čokoláda" je stará kouzelnická finta - jedná se totiž o škrábání brambor pro školní kuchyň. TO už není taková zábava jako hry, ale mohli jsme za to získat body do školního poháru, tak jsem to zvládli.
Začali jsem také trénovat Famfrpál. Kouzelnický sport, ve kterém nás čeká za týden velký turnaj. Zatím jsme se učili házet a chytat Potlouky i Camrál (to jsou míče, se kterými se hraje) i chytat Zlatonku - ta je za nejvíc bodů. Uvidíme, jak nám to půjde dál.
Odpoledne se něco stalo. Z Velké síně zmizel Kouzelný klobouk a všechny obrazy. Profesor Brumbál je hodně nervózní a zdá se, že už ve škole není až tak bezpečno. Kdo se mohl během dne pozorovaně dostat na školní pozemky? Vlastně až do Velké síně a věci sebrat? A dokonce i nepozorovaně zmizet? Co je to za kouzla?
Profesor Brumbál si nás odpoledne zavolal do sborovny a poslal nás po stopách zloděje obrazy a klobouk vypátrat. Našli jsme ale jen rámy našich obrazů - klobouk ne. Na zadní straně rámů však byly zašifrované kódy k tajným schránkám. Toho si zloděj asi nevšiml. Po chvíli přemýšlení jsme kódy rozluštili a nalezli kousky mapy, zobrazující okolí Bradavic. Zatím nevíme k čemu má mapa sloužit, ale jistě na to ve správný čas přijdeme.

Den #4  (středa - 22.8.2018)

Skřítek Dobby je velmi oblíbená postavička naší školy, věrně slouží v Bradavicích už dlouhé roky. Ráno přišel s pláčem, že přišel o svoji sbírku ponožek. Bylo to divné, protože ponožky jsou to jediné co si pečlivě stráží... Každopádně jsme se rozhodli, že mu pomůžeme. Ponožky jsme našli rozházené po celých školních pozemcích a navíc rozstříhané 🙁 Jsem ale šikovní, takže jsem je všechny našli a sešili. Dobby byl hodně šťastný.
Až na tenhle malý incident probíhá život ve škole bez problémů. Profesor Brumbál byl na Ministerstvu kouzel, aby informoval o odcizení klobouku. Informoval nás, že také posílil ochranná kouzla kolem školních pozemků. Tak jsme snad i v bezpečí.
Po setmění nás čekala hodina hvězdářství.

Den #5  (čtvrtek - 23.8.2018)

Je to vážné! Z Velké síně zmizely další dva artefakty - medailon a šálek. Už i profesor Brumbál si myslí, že za tím může být někdo ze školy. Že by někdo zradil? Ještě před obědem přišel do školy sám ministr kouzel Cornelius Popletal s týmem vyšetřovatelů. Všechny si nás postupně předvolali  pokládli nám nejrůnější otázky o tom, co jsem dělali v minulých dnech. Zdálo se, že někoho podezírají. A skutečně. Když byly výslech u konce odvlekli našeho profesora Jášu do kouzelnického vězení v Azkabanu. Profesor Brumbál musel využit všechen svj vliv, který na na ministarstvu má, aby ho dostal ven.
Moc nevíme co dělat. Rádi bychom se vydali hledat, ale profesor Brumbál, ale i ostatní mají obav, že ještě neumíme dost kouzel, abychom mohli obstát mimo školní pozemky. Snad se brzy dočkáme.

Den #6 (pátek - 24.8.2018)

Vzhledem k tomu, že už jsme všichni absolvovali čtyři školní předměty, dnes nás čekaly nové. Učili jsme se magii barev, bylinkářství, magii těla a také jsme se věnovali kouzlení.
Odpoledne si nás profesor Burumbál všechny svolal do Velké síně. Bohužel jsme se ale nedozvěděli co nám chtěl sdělit, protože čtyři prosefoři byli otráveni šťávou přímo z kuchyně. Profesor lektvarů Lukáš chtěl všem podat protilátku, ale zjistil, že se mu někdo vloupal do kabinetu a udělal mu v lektvarech nepořádek. Na záchranu profesorů jsem měli hodinu. Nakonec se nám podařilo z pěti lektvarů vybrat, podle různých nápověd, ten správný a profesoři byli zachráněni. Je to další důkaz pro to, že ve škole máme zrádce?

Den #7 (sobota - 25.8.2018)

Ráno jsme na různých místech školy našli kusy zajímavá zprávy. Vyzývala nás, ať vyrazíme mimo školní pozemky, protože tam můžeme najít náš ztracený klobouk. Sbalili jsme se a po zašifrovaných zprávách vyrazili dále. Cestou, když už jsem byli dost v hladoví, jsem narazili na Dobbyho. Ten se nám chtěl odměnit, za pdřívější pomoc s ponožkami, tak nám sehnal jídlo. Bohužel jsem museli nejdřív porazit Smrtijedy a rozházené jídlo si po lese najít. Nakonec jsem to všichni zvládli a mohli jsme si tak uvařit výborný guláš.
Běhel vaření se stalo něco nečekaného, najednou se objevil Harry Potter, který byl pronásledován Smrtijedy. Pomohli jsme mu a ukázalo se, že se, že má u sebe náš Kouzelný klobouk. Měli ho Smrtijedi. Je tedy asi pravda, že artefakty sbírá Pán zla, aby záskal znovu svoji moc.
Velmi šťasné pak bylo ve škole shledání Harryho s Brumbálem, kteří se už dlouho - vlastně od Harryho odchodu ze školy - neviděli.

Den #8 (neděle - 26.8.2018)

Dopoledne jsme věnovali kompletní očistě 🙂
Vzhledem k tomu, že se zdá, že Voldemortova hrozba sílí, rozhodli jsme se vyslat soví poštou varovnou zprávu do všech koutů kouzelnického světa. Zpráva měla 160 znaků a vzhledem k tomu, že jsme ji museli do Sovince dopravit postupně po písmenkách, vzlao nám to celkem dost času i sil.

Den #9 (pondělí - 27.8.2018)

Odpoledne si nás svolal profesor Brumbál a sděleli nám, že s Harrym našli v Bradavicích komnatu, kterou hlídá strážce. Pro jeho překonání bylo nutné ho porazit v kouzelnických šachách. Dalo nám to sice zabrat, ale nakonec jsme se všichni do komnaty dostali. Našli jsem tam jakousi část deníku...
Večer na posezení ve Velké síni jsem se dozvěděli, že Harry s Brumbálem komnatu ještě více prozkoumali a našli zbýlé části zajímavého textu. Mluví o tom, že Voldemort kdysi studoval v Bradavicích. Zároveň je z deníku jasné, že naše odcizené artefakty jsou Viteály, ve kterých je ukryta část jeho duše. Skutečně je potřebuje, aby znovu získal ztracenou moc.

Den #10 (úterý  - 28.8.2018)

Dnes nás čekal velký mezikolejní turnaj ve Famfprále. Na hřišti se odehrávaly velké, ale čestné boje. Profesoři koučovali své koleje, co jim síly stačily, několikrát byla chycena i Zlatonka. Turnaj byl dlouhý a vyčerpávající, každou kolej totiž čekaly tři půlhodinové zápasy. O to větší byla radost vítězů. Spokojeni byli ale všichni, protože hra to byla napínavá a zajímavá až do posledního gólu.

Den #11 (středa  - 29.8.2018)

Ráno zmizely další dva artefakty! Brumbál se s námi - pro jistotu vydal na bylinky, aby nám poradil s lektvarem, který funguje proti některým kouzlům černé magie. Cestou jsem narazili na někoho v černém plášti... Měl naše atrefakty a vkládal je velkého kotle. Z něj se zrodil Voldemort! Bylo to tak nečekané a rychlé, že jsme nestačili nic udělat. Voldemort kouzlem těžce zranil profesora Brumbála. Naštěstí jsme nebyli daleko od školy, takže jsme mohli doběhnout pro Obraceč času. Harry ho použil s patřičným kouzlem a vrátil tak čas o několik vteřin zpět. Měli jsme tak dostatek času na výrobu lektvaru a profesora Brumbála tím osvobodit. Jen co se zase postavil na nohy a začal nám dávat pokyny, znovu se zjevil Voldemort a  zezadu zákeřně použil kouzlo avada kedavra a profesora Brumbála zabil!
Donesli jsme jeho tělo do sborovny a do celého kouzelnického světa jsme rozšířili zprávu o jeho smrti.
Večer jsem se sešli u ohniště k poslednímu rozloučení s naším ředitelem. Po smutečních proslovech jsem mu vzdali čest pozvednutím hůlek...

Den #12 (čtvrtek  - 30.8.2018)

Podařilo se nám chytit zrádce. Díky indiciím, které nám daly obrazy jsme vypátrali, kdo zradil. Skutečně to byl jeden z profesorů. Nechtěl sice nic říct, ale díky naším znalostem bilinkářství a s pomocí Herryho kouzla jsme uvařili lektvar pravdy. Ten zrádci rozvázal jazyk. Díky tomu víme, že Voldemort shromáždil velkou armádu a chystá se zítra zaútočit na Bradavice. Musíme se dobře připravit.
Mezi tím, ale stále probíhá výuka... Večer jsme šli pomoci Hagridovi. Je to takový popleta. Nekdě nechal učebnice o kouzlených tvorech, které potřebuje na svoje hodiny. Museli jsme se tedy v noci vplížit do knihovny - do oddělení s omezeným přístupem - a informace mu znovu získat. Kromě toho jsem také v knihovně narazili na zajímavou informaci. Ta zněla: "správná kouzla ve správný čas". Snad nám to nějak pomůže...

Galerie

21 thoughts on “Čarodějnická akademie

 • Děkujeme všem za vzkazy a přízeň. Dnes nás čeká boj s Vodemortem a večer při slavnstním ukončení školního roku vyhlásíme nejlepší studenty…

 • Panečku! Vy si to zase uživáte. A počasí taky super ?

  Maminka Hagridová

 • Zdravíme do Bradavic Vojtíka Grosse. Doufáme, že si to tam užíváš, že se máš dobře a že se ti moc nestýská. Už se na Tebe všichni moc těšíme,
  Verča, mamka, taťka.

 • Ahoj Soni a všichni ostatní studenti, tak už jen dva dny, a pak přijedete do reality. Pěkně se nám ochladilo a u nás i prší. V sobotu pro tebe přijede taťka, já jsem v práci, tak se za mnou stav, budu se moc těšit. Pa mamka, taťka, Patrik, Marťa a Jiřik.

 • Ahoj Jirko,zdravíme z velké dálky Strachoňovic a doufáme,že si Bradavice užíváš.Moc se těšíme až v sobotu přijedeš a budeš nám vyprávět.Měj se moc hezky.MTR.Mamka a taťka.

 • Zdravime do Bradavic.Klukum Jirakovym Filipovi a Jakubovi posilame veeeeeeeeeeeelkej pozdrav a maminka,babicka,Belinka a Kocka jeste i pusu.Koukame na fotky,a vidime ze tam mate veselo.Moc se tesime az se nam vratite a popovidame si spolu / nez dobijete mobily aspon /.Tak cau v sobotu!

 • Ahoj moje kotatka: Filipek a Kubicek Jirakovi!Myslime na vas a moc se tesime az se nam vratite domu.Sledujeme co se u vas deje v Bradavicich.Mate super fotky a KONECNE 2x jsme vas na nich videli.Moc vas vsichni pozdravuji: tata,mama.babi deda,Koudelovi-4ks,Malyginy z Beloruska-4ks,vase mobily -2ks, krasavice KOCKA a psica Bella.

 • Ahojky všem do Bradavic, tak jak si vedou žákyňky Lenka a Lucka Hrdličkovic? Moc na ně myslíme a jsme moc rádi, že jsme zatím nemuseli posílat Huláka! ? Užívejte poslední dny v Bradavicích! Zdraví a moc se na Vás těší mudlové z Třebíče: mamka Hana, sestra Efiii, Zdeněk, bábí a děda Malovi! ??❤️❤️??????

 • ahoj izabelko, začala druhá polovina tábora, dnes je pondělí a poslala jsem ti dopis, jak jsem slíbila 🙂 počasí máte hezký a určitě si užíváte každý den. je to paráda takhle dlouho v přírodě. jestlipak vás budí ráno ptáčci? 🙂 stále na tebe myslím a těším se na tebe. měj se a směj se 🙂 a zdravím i všechny ostatní 🙂

 • Ahoj Soni, dnes přišel další dopis od tebe.To je pěkné jak si to tam uživáte, až přijedeš domů, tak musíš den po dni nám povědet.Máš poslední týden prázdnin, tak ho užívej.Měj se, pozdravují tě všichni. Pa mamka

 • Ahoj všichni do Bradavic,
  posíláme pozdravy všem pilným studentům všech kolejí, kdyby Agi Lavičková napsala alespoň řádeček, věděli bychom i v jaké koleji studuje, ale nevadí, vidíme, že ji dobře vedete, zašívat ponožky bude umět. Jupí!!!
  Z fotek je vidět, že si školu užíváte ( doufám, že vám to vydrží alespoň do konce září).
  Počasí se trochu umoudřilo, tak tábořte, užívejte, než to vypukne ,, doopravdy”. Agátko těšíme se na tebe a máme malé překvapení, které je tajné, ale má čtyři nohy, je bílé a chlupaté……………Lavičkovi z Rantířova

 • Ahoj Ádo,chtěly jsme Ti včera udělat překvápko a navštívit Tě s Montym,ale byly jste na celý den mimo tábor,takže to nedopadlo… Čau mamka,Tom.,Lála a Monty

 • Ahoj Lukášku, tak jak se daří? moc na tebe s mamkou myslíme a posíláme oba pusu. Hlavně si to ještě týden užij a buď hodnej. Pá Taťka a Mamka. A pozdravuje tě babička a děda Zemanovi, babička Fridrichovská, babička Bařinová a taky mařenka haf haf.

 • ahoj izabelko, v pátek dorazil dlouhej dopis 🙂 děkuju! děkuju i za obrázek a jsem ráda, že máš ve stanu soňu, jak jsi chtěla 🙂 to je bezva, že máte knihy čar a kouzel 🙂 a že jste si knihy sami vyrobili 🙂 týden je za náma a polovinu tábora plnou nových zážitků a dobrodružství – budete mít za sebou…užívej si poslední dny prázdnin ve společnosti nových kamarádů a hodných vedoucích, myslím na tebe, mám tě moc ráda a zdravím i všechny ostatní, mějte se tam krásně 🙂

 • Ahoj kouzelníci, konečně se nám trochu ochladilo, tak si to tam všichni užívejte.
  A nevíc pozdravujeme Áďu Svobodovou.
  Mamka, taťka, Ben a Eliška 🙂

 • Zdravíme do Bradavic. Hlavně Adélku K. Koukáme se ,že se máte fajn,počasí vám přeje… Všichni Tě moc pozdravují a moc se na Tebe těšíme už i s Montym 🙂

 • ahoj izabelko, každej den sleduju, co tam prožíváte a ty ponožky mě pobavily, vaši vedoucí mají bezva nápady 🙂 dnes večer mě arwen pořád nosila brčka a moc dlouho chtěla, abych jí je házela znova a znova 🙂 co si asi myslí, když tu nejsi celý dny? dnes letěla jako raketa z chodby na tvůj stůl a pak na víťovu skříň a v zatáčce uklouzla a všechno kolem lítalo 🙂 až dojde dopis, tak ti hned odepíšu 🙂 doufám, že jsou žáci ve vaší škole kouzel hodní 🙂 krásný další zážitky vám všem, měj se hezky, mám tě moc ráda, maminka

 • Ahoj Soni, diváme se s klukama na to, jak si to tam užíváš. Je vidět, že se máš dobře. Noční hasičská soutěž je zrušená kvůli suchu a počasí,tak o nic nepříjdeš. Myslíme na tebe, máme tě moc rádi pa a uživej. Pozdravují mamka, Jirka a Patrik.
  Ps. Pozdravují tě všichni z pergoly.

 • ahoj izabelko, žádný dopis zatím nedorazil, myslím na tebe a věřím, že si tábor užíváš, dívala jsem se na fotky, máte to tam hezký a o zábavu postaráno, koncem týdne má být ochlazení, tak bude příjemně, jak to máme rády. doufám, že tam není moc klíšťat a nezapomínej na béčko, mějte se tam všichni hezky, ahoj, mám tě moc ráda, maminka

 • Zdravím Bradavice, hlavně posílám velký pozdrav Štěpánku Musilovi od mamky.

 • Mudlové Hana, Efiii a Pavel zdraví žákyně Lucku a Lenku Hrdličkovy, užívejte a povtivě se učte v Bradavicích ať nás naučíte nějaká kouzla! ????❤️❤️??

Komentáře nejsou povoleny.