15.10.2016

Experiment 42

6. - 19. 8. 2017

Expediční zápis #1

Počasí: mírně deštivo
Nálada: vesměs pozitivní
Tlak: neutrální
Teplota: v noci nám mrznuly palce u nohou
Nebezpečí: nulové

První tři dny jsme měli velice klidný program. Nikde v okolí nebyl žádný nepřítel, a tak jsme mohli v klidu začít prozkoumávat planetu. Nejdříve jsme prohledali a vyčistili nejbližší les u stanů, následovalo doplnění zásob potravy (při kterém jsme zkoumali nové druhy zvěře v okolí) a nakonec jsme se začali učit tzv. učení mistrů. 
Problém nastal v momentě kdy nám vypověděla elektrárna a my museli vyrobit článek baterie pro její opětovné nastartování. Uhlík, alobal, měděné drátky, voda, 20 minut míchat. Poté ji rozlít do sklenic, na drátky přidělat uhlíky a alobal a správně propojit. Elektrárna už zase běží! 
Naneštěstí kvůli našemu elektrotechnikovi, který ustřihl měděné dráty na elektrárnu z centrálního počítače, nám další den přestala fungovat komunikace s orbitem. Přestřihl drát mezi satelitem a počítačem ... 
V okolí jsme už ale našli nerostné suroviny a tak nebyl problém suroviny posbírat a nový drát vyrobit. 
Jako poslední bod v tomto zápise bych chtěl uvést, že se nám podařilo bez větších ztrát vytvořit mapu okolí. Už nebudeme běhat naslepo. 

 

Expediční zápis #2

Počasí: oblačno, spíše zataženo
Nálada: zvídavá
Tlak: lehce nad průměrem
Teplota: kupodivu bylo teplo i v noci
Nebezpečí: jedna až tři

Na ranním průzkumu byla nalezena disketa. Elektrotechnik Nuni namontoval do centrálního počítače nějakou věcičku co je dokáže číst, takže jsme si ji mohli poslechnout ... Nikdo nechápe, proč si nějaký doktor stěžuje na to, že mu jiný doktor řekl, že neumí biologii. Co to jako má být?! Na další disketě, kterou jsme našli, byla zakódovaná zpráva. Po jejím rozluštění jsme zjistili kde se nachází záhadní Houbolíni, jejichž kousek jsme objevili už na ranním průzkumu předchozího dne. Vedoucí výpravy (Quído - expediční chemik) zavelel a my se vydali na ono místo pro vzorky. Byl to náš první střet s Houbolidma (dnes už víme, že je to člověk nakažen Houbolíny). Podařilo se nám ukořistit několik vzorků a odnést je do bezpečí tábořiště. 
Náš bezpečnostní expetr nás instruoval abychom vyrobili pohybové senzory a rozmístili je okolo tábořiště. Potom nám už nic nestálo v cestě začít výzkum. Během výzkumu jsme se dostali i do laboratoře, kde jsme zkoumali kyselost a zásaditost našich vzorků. Dále jsme zkoumali jejich odpor pomocí sestaveného obvodu a jejich vnitřní energetickou hodnotu. 
Jednotlivé experimenty nám dodaly dostatek informací o Houbolínech abychom byli schopni vypátrat rostlinu, která je oslabuje. Pomocí ní jsme lapili jednoho Houbočlověka a dokázali ho dovézt do skladu, kde jsme ho zamčeli. 

Ještě, že máme ty senzory!

 

Expediční zápis #3

Počasí: deštivo
Nálada: Ach bože! 
Tlak: nikdo neměl čas koukat na barometr
Teplota: nikdo nezmrznul, takže asi teplo
Nebezpečí: pět aŽ SEDM

NĚKDO NÁM UKRADL VŠECHNY VZORKY A VÝSLEDKY VÝZKUMU!
Nejspíše využil deštivého počasí a během naší nepozornosti daný jedinec vykradl BIO-lednici a ukradl veškeré vzorky Houbolínů a všechny naše zápisky z výzkumů. Naštěstí po sobě nechal stopy a my mohli začít detektivní zkoumání. Stopy byly po celém okolí a po nalezení poslední jsme věděli, že to udělal náš bezpečnostní expert! Jak jen mohl ... 
Senzory byly sabotovány, takže neposílaly informace do centrálního počítače. Až díky manuálnímu luštění jednotlivých zašifrovaných zpráv z jednotlivých senzorů jsme zjistili kudy bezpečnostní expert utekl z tábořiště.
Vydali jsme se po jeho stopách. Na konci jeho stop jsme ho našli ležícího u vykopané díry. Byl v bezvědomí a okolo sebe měl všechny dokumenty i vzorky, které ukradl. Pomocí nosítek, které jsme si vyrobili, jsme ho dopravili zpět do tábora. Večer, poté co se probudil, se nám sám přiznal a prosil za odpuštění. Soud byl odložen. 

Expediční zápis #4

Počasí: naštěstí konečně krááásně!
Nálada: To je pohoda ...  
Tlak: barometr nebyl po ruce
Teplota: teplíčko u ohníčku!
Nebezpečí: dva... možná tři?

POMÓC! 
Při snídani jsme objevili na ruce našeho bezpečnostního experta Houbolíny! Nastala okamžitá KARANTÉNA. Všichni byli zavřeni do stanů a začali se připravovat na evakuaci. Díky maskám, které jsme si vyrobili a protichemickým oblekům z laboratoře, jsme byli schopni evakuovat všechny do bezpečí mimo tábořiště. Vedoucí výpravy pro nás našel vhodné místo pro vytvoření dočasného tábora. Dostali jsme plachty, provázek, sekerku a poraďme si ... Sami jsme byli překvapení jak pohodlné spaní jsme si vytvořili. Nikdo nás nerušil. 
Z disket, které jsme nacházeli doteď různě v tábořišti a v lesích okolo jsme zjistili, jak vyrobit lék. Nyní jsme měli čas pro tyto suroviny zajít. Lípa, bříza, kopřiva, sedmikráska, smrk a cibule. To všechno jsme museli sehnat abychom mohli vyléčit bezpečnostního experta. Z dvoudenního přespání mimo tábor jsme se vrátili všichni zdraví a šťastní. Byla to dost dlouhá doba na to, aby se chemikovi podařilo tábor vyčistit. Během naší nepřítomnosti se bezpečnostní expert už zcela proměnil na Houbočlověka. Houbolíny měl doslova všude. Uvařili jsme lék, vpravili ho pomocí injekční stříkačky do Houbolínů a čekali. Asi za hodinu vylezl na pohled zdraví bezpečnostní expert (zdravotník ho prohlédl a prohlásil ho za zdravého) ze stanu a odprosil nás na kolenou. Všichni už teď nejspíš tušíme, že vrtat se v tomto cizím organismu nebyla nejlepší volba ... 

6 thoughts on “Experiment 42

 • Změna dopis od Markétky dneska došel.Budem se snažit ještě dneska poslat balíček drobností o které si Marka napsala.Děkuji Fialová L.

 • Dobrý den.Stále čekáme dopis od Markétky snad se dočkáme.Od nás dopis snad už došel.Pozdravujte odnás Markétku a mějte se tam všichni moooc pěkně.Fotečky sou krásné komentáře k nim úúžasnéé.Děkujeme.s pozdravem Lída Fialová

 • Lukáš Šrámek
  jsme rádi, že se ti tam líbí, zdravíme tě a přemýšleli jsme kdyby jste tam byli společně s Honzou jestli by jste dokázali být hodný anebo by jste se prali, to jestli pojedeš znovu příští rok, to záleží jestli tábor zase bude. Koukali jsme na fotky, na pár z nich jsme tě našli, máte se tam opravdu asi super. Zeptej se vedoucího jestli by šlo více fotek, at máš nějakou památku. Mamka a Pepa
  Ps: tatkovi jsme dopis předali

 • Vypadá to, ze zaživáte pěkná dobrodružství, počasí se umoudřilo a nic nenarušuje vaši expedici?.Přeji vám úspěšný návrat na planetu Zemi se spoustou cenných poznatků. Moc se na vás těšíme. V sobotu AHOJ!

 • Ahoj děcka nestihl jsem se rozloučit čau a uvidíme se příští rok.

 • Ahoj kluci,
  přijedu pro vás v sobotu, žádný strach. A když jsem viděla fotky, tak příští rok pojedu na tábor místo vás :-).
  Moc se na vás těším.
  máma

Komentáře nejsou povoleny.