15.10.2016

Scooby Doo

1. - 8. 7. 2017

 

Den #1

Po té, co jsme dorazili do tábora jsme byli seznámeni s tábořištěm, prohlídnuti u zdravotnice a hlavně nám byly ukázány stany ve kterých budeme celý týden bydlet. Jakmile jsme se zabydleli, šli jsme si hned zahrát pár seznamovacích her.

Následovala večeře a slavnostní oheň kam konečně dorazily Záhady se Scoobym! Shaggy nám povídal o tom, co dělali celý rok a proč se za náma nemohli přijet podívat na předtáborák. Velma nám zase ukázala, co se stalo na tábořišti, než jsme sem přijeli. No představte si ... Dr. Semtamveška vypustil  všechny strašidla z truhly ven a my je teď musíme pochytat! Přeci v tom Scoobyho nenecháme samotného.

Nakonec, aby se nám lépe usínalo, jsme si zazpívali pár písniček a šli jsme spát.
Hned ráno nás čeká první velký úkol!

Den #2

Po vydatné snídani nám Záhady přišly povědět, že už zjistili jak na první strašidlo! Dnes nás čeká indiánský duch. 

Prvním naším úkolem bylo získat si u indiánů uznání a důvěru. Své zásoby jídla před námi neuhlídali a tím jsme prokázali, že jsme dobří lovci. Na oplátku nám pověděli, v jakém tajemném labyrintu se ukrývá mapa ke ztracenému totemu, do kterého se indiánský duch schoval. 

Aby toho nebylo málo, během dne jsme zjistili, že nám tento zlý duch začal krást věci ze stanů! 

K labyrintu jsme se dostali až později odpoledne. Cesta nebyla vůbec snadná. K tomu správnému jsme se museli prokousat přes další dva. Jeden byl slepý a druhý zmatený... V tom posledním jsme se mohli zase jenom plazit! Nic lehkého! Mapa se nám ale sestavit podařila a my mohli vyrazit pro totem. Ten jsme našli na nedalekém kopečku opřený o skálu. Donesli jsme ho indiánům a ti provedli velmi zvláštní rituál a zlého ducha se nám podařilo zavřít zpátky do truhly!

Zbývá už jen jediné... Záhady nám pověděly, že ví kde a co vše ukrývají zlí duchové. Musíme dostat vše zpět. Pomalinku a tiše jsme se plížili a nenechali jsme jim tam nic! Už zase máme všechno a můžeme jít v klidu spát.

Co nás asi čeká zítra? 🙂

Den #3

Dnes jsme začali nový den nástupem. Tam jsme si řekli co nás dnes čeká a co pro nás připravují kuchaři. Záhady nám řekly, jak jsme včera dopadli a také nám prozradily na jaké strašidlo se dnes vydáme. Dnes nás čekal šílený Převratník.

Jeho šílenost jsme si ověřili hned při prvním úkolu. Museli jsme zjistit, jaká zvířátka v lese pomotal. Našli jsme například labuť s žirafím krkem nebo motýlka s orlími křídly. Nebylo vůbec lehké všechny tyto zvířátka najít a poté napravit Převratníkovi šílené pokusy.

Potom jsme měli od Převratníka chvíli klid a mohli si v táboře zahrát nějaké super hry spolu a nerušeně. Byla to velká bžunda.

Po obědě, který se mimochodem velice povedl (rajská s těstovinami), jsme museli Převratníkovi dokázat, že jeho šílenství není ničím strašidelné a proto jsme se přestrojili za zvířátka nebo postavičky a udělali si módní přehlídku aby mohl mistr Převratník valit oči! Na celou přehlídku dohlížela Velma, Dafné a Scooby Doo.

Na přehlídce jsme zjistili jak Převratníka vystopovat a vydali jsme se do jeho doupěte. Bylo úplně naruby, takže jsme mu ho celé převrátili a opravili. Mistr šílený Převratník to ale nerozdýchal a utekl se radši sám zavřít zpět do magické truhlice, odkud vylezl.

Plán se nám tedy daří a každý den se nám zatím podařilo vrátit do truhličky jedno strašidlo. Teď, když tam jsou už dvě, musíme ji pečlivě hlídat, aby náhodou nevylezla strašidla zase ven a proto máme dnes v noci poprvé hlídky. Je tu strašná zima, ale teplý čaj a tlusté ponožky nás zachraňují. 🙂

 

 

 

 

Den #4

Na nástupu nám Záhady pověděly, že nás dnes čeká boj s Rybomužem! Scooby se tak leknul, že skočil Shaggymu do náruče a utekl! Celý den jsme ho pak skoro neviděli ...
První krok byl najít Rybomužovu zprávu a poskládat ji. V ní jsme se dozvěděli, že Rybomuž si postavil skrýš kousek po proudu a celé údolí chce zaplavit. Nezbývalo nám tedy nic jiného než si honem rychle sehnat lodě. Chvíle obchodování s místním truhlářem a měli jsme dost dřeva aspoň na jednu loď pro každý oddíl. A potom to přišlo ... !

Závod za Rybomužem začal. Fandili všichni. Napínavější závod jsme ještě nikdo neviděli. Jen setinky dělily vítěze od druhých míst. Lodě se držely tak blízko sebe, že lak byl po závodu úplně obroušený. Atmosféra byla nezapomenutelná.

Najít Rybomužovu sílu, dostat se nepozorovaně do jeho skrýše a před jeho očima ji vylít byl další krok. Jeho hlídky nás sice párkrát zpozorovaly, to nás ale neodradilo od zkoušení a nakonec jsme se dovnitř dostali a Rybomuže i s jeho padouchy dostali  zpět do truhlice!

Další úspěšný den za námi!

Den #5

Hned ráno jsme se dozvěděli, že musíme zničit ducha Strašpulína. Jeho jméno v nás vyvolalo takový strach, že dokonce i Scooby omdlel a musel zůstat v táboře.
My ostatní statečnější jsme se dopoledne připravovali na ducha. Cvičili jsme se v bojovém umění Krav Maga. V tomto bojovém systému jde hlavně o to zachovat chladnou hlavu a zklidnit se. Trénink byl náročný, ale zvládli jsme to na jedničku. Odměnou nám byl zasloužený oběd.

Odpočinek po obědě utekl jako voda a my jsme se pomalu chystali na stopování Strašpulína. Záhady šly naštěstí s námi, tentokrát bohužel bez Scoobyho. Cestu nám stěžovaly tajemné znaky, které po sobě duch zanechal.
Symboly jsme si museli zapamatovat, abychom mohli plnit další úkol. 
Hledejte něco, co by vám mohlo pomoci zničit Strašpulína. Tak znělo zadání a všichni jsme hned pomysleli na zbraň. Místo zbraně jsme ale našli láhev se zprávou, která byla zašifrovaná tak, abychom ji nemohli rozluštit.

Nicméně i s tím jsme si poradili, jelikož jsme se všichni učili šifry v družinkách. Rozluštěná zpráva nás navedla k tomu, abychom hledali artefakty, které spálíme večer při rituálu. Rozběhli jsme se po táboře a hledali.
Maska, panenka a svitek, to byly naše artefakty.
Před samotným rituálem jsme si opekli špekáčky a pak už následovalo pálení artefaktů, prostřednictvím kterého se nám povedlo dostat Strašpulína zpět do truhly.

Co nás čeká zítra? Na to se musíme pořádně vyspat.

Den #6

!POZOR, POZOR! Důležitá zpráva od Záhad!
Víme, jak zničit Dr. Semtavešku. Přesný postup musel být schován na tajném místě, kam se Dr. Semtamveška nedostane. To je náš dnešní úkol.
Sbalit všechno potřebné a už vyrážíme do Radkova, kde nasedneme do vlaku a jedeme! Cesta je to dlouhá a sluníčko hřeje až moc, přestávky na pití a na kratší odpočinek jsou tedy potřeba jako sůl. Po hodině a půl se konečně blížíme k Radkovu a teď už nám zbývá jen dostat se na zastávku. Máme chvilku čas, tak se posilníme svačinou a netrpělivě vyhlížíme vlak.

Cesta vlakem byla krátká, ale užili jsme si ji. Dorazili jsme do Dačic a čekaly na nás šipky, které tam pro nás zanechaly Záhady. Vydáváme se po nich a plníme úkoly, které mají zajistit to, že si nás nikdo nevšimne. Musíme splynout s obyvateli města. Šipky nás zavedly až k dačickému zámku, kde jsme si mohli konečně v parku odpočinout a naobědvat se.
Po dlouhém odpočinku nás čekala prohlídka zámku, tak snad tam něco objevíme!
Nádhera! Všechny ty salónky, knihovna a sály! A v některých místnostech na nás čekalo to, pro co jsme si přišli. Postup, jak zničit Dr. Semtavešku.
Naši úlohu jsme splnili a teď už nás čekal jen návrat do tábora.
Pořádně vykoupat, najíst a spát.

Dneska jsme toho zvládli hodně. Ale zítřek pro nás připravuje beztak další dobrodružství!

Den #7

Už od rána tu bylo něco jinak! A děti to vycítily a později i zpozorovaly.
Duch Amnézák totiž ztratil svoji identitu a všichni vedoucí kvůli tomu byli jak vyměnění. A to doslova.
Někdo z nich neslyšel,někdo nemluvil,někdo říkal pořád dokola jedno slovo,jiný zase pořád tancoval. Děti se rozhodly to tak nenechat a vydaly se najít lék, který vedoucí vysvobodil a bylo zase vše při starém. Společně se pak vydaly do lesa,pomoci Amnézákovi najít svoji podobu a on jim za to slíbil, že jim pomůže zneškodnit zlého doktora Semtamvešku!
Vydali se do lesa,aby tomu tak učinili. Nejdříve proti doktoru dlouze bojovali a nakonec ho svázali. To ale nebylo všechno! Měli s sebou již získáný návod,jak zničit Semtamvešku úplně!

Prvním bodem bylo zazpívat a zatancovat mýdlovou píseň,dalšími body byly : namočit hlavu,nanést antiveškový šampón,pořádně vymydlit,opět opláchnout, pořádně vydrbat ručníkem a nakonec pořádně vyčesat zbývající neodbytné a věrné vešky.

Děti jásaly a doktor naříkal,byl konec. Jeho moc pominula.

Sepsali: Quído, Léňa a Anička

38 thoughts on “Scooby Doo

 • Dobrý den,
  chtěla jsem Vám poděkovat za vydařený tábor. Ondra byl poprvé a byl opravdu nadšený. Prý by jel hned znovu. Až budou fotky, rádi si je stáhneme.
  Hezký zbytek léta
  Michaela Kovářová

 • Dobrý den, chci se zeptat, jestli máte pořízené nějaké fotky z tábora Scooby doo?
  Rádi by jsme si je prohlédli. Děkuji Valentová

  • Dobrý den,
   teď přes prázdniny je to mírně hektické (ještě další tábory). Jakmile fotky uploadneme rozešlu odkaz e-mailem. 🙂

 • Ahoj Daníku, moc děkuji za krásný dopis. Z filmového festivalu v Karlových Varech jsem se vrátil až dnes a tak jsem si ho mohl teprve teď také přečíst. Měli jsme z něho já i Kvítek velikou radost, je vidět že jsi prima kluk. Mamce pošleme pozdravy zítra, až si pro tebe přijedeme. Nevěděl jsem, že nemáš adresu. Užij si poslední večer, možná Vás čeká pravá kanadská noc. Moc se na tebe zítra těšíme. Taťka a Kvítek.

 • Posíláme pozdrav Natálce Lavické ?užij si poslední noc a už se na tebe zítra moc a moc těšíme, posíláme velikanskou pusu ??? mamka, taťka a šimonek

 • Vzkaz naší Barborce – dnes dorazil pohled a zítra přifrčíme 🙂 ještě si to pořádně užívej

 • Ahoj Viki , moc Tě pozdravujeme z Bechyně. Táta a strejda Radek chytili velikánského sumečka 175cm. Těšíme se na Tebe zítra . Tata a mamka. Zdraví Tě strejda Radek.

 • Uteklo to jako voda… zítra už si pro tebe přijedeme Petruško. Zažeňte konečně všechny ty strašidla do truhly, ať se nemusíme bát 🙂 Užij si poslední den. Posíláme pusinku mamka, taťka,Martínek. Zdravíme i Viktorku Dokulilovou 🙂 ZÍTRA AHOOOJ :-*

 • Už se moc těšíme na našeho tabornika,Domcu Badra,poradne si užijte poslední den na táboře.
  Posilame obrovskou pusu.
  Máma,táta a Tobik

 • Moc pozdravujte Karolin Sýkorovou. Pohled dorazil a nejvíc ho četl Honzík. Moc se mu líbil. Jsme pyšní že dnešek zvládla. Pac a pusu máma, táta, Honzík a rybičky. Velký pozdrav i Natce Lavické.

 • krásný den vám všem a pozdrav mojí izabelce <3 a taky sofince a verunce. jsem ráda, že se tam spolu sešly 🙂 izabelce děkuju za krásný dopis a obrázek. zatím vím, že vedoucí jsou super 🙂 jídlo taky 🙂 hrajete bezva hry 🙂 a je to tam prostě bezva 🙂 mám velkou radost a na další vyprávění a zážitky z tábora se moc těším, až se uvidíme 🙂

 • Zdravím všechny Šikulky v Údolí Mohykánů, věřím, že ani zítra Vás Záhady neporazí a vy jim přijdete na kloub. Užijte si poslední den tábora. Eričkovi všichni děkují za dopisy a pohledy a mamka mu posílá velikánskou pusu a už se na něj moc těší!

 • Zdravíme Štěpánka Mokrého – užij si poslední dva dny na táboře. Už se na Tebe strašně těšíme, doma Tě čeká malé překvapení. Máme Tě moc rádi. Pa a pusu mamka, taťka, Áda a Terezka

 • Zdravim Ondru a Danika! Moc dekuji za krasny dopis a doufam, ze prijdou i nejake pohledy babickam. Kluci, uzijte si posledni dva dny na tabore a budeme se na vas v sobotu tesit.

 • Posíláme velkou pusu naši Barborce, už se na tebe moc moc těšíme v sobotu pojedeme na zámek a zmrzku do Telče, pozdrav Aničce R.

 • Zdravíme moc naši Andulku. Pozdrav i pro její kamarádku Barunku. Děkujeme za dopis. Velkou pusu posílá mamka i taťka

 • Moc zdravíme Natálku Lavickou a Káju Sýkorovou ?užívejte si a posíláme velikou pusu ???

 • Moc děkujeme Dominickovi Badrovi za dopis,obrázky byly krásné.
  Nezapomeň se,Domi,vecer oblékat a užívej si sluníčka,vypadá,ze už budete mít lip.
  Milujeme té a posíláme pusinky,jsme na tebe moc pyšní.
  Maminka,tatínek a Tobik

 • Dobré ráno táborníci, zdravíme vás tam všechny, hlavně naši velkou tábornici Petrušku Langrovou… Pořádně dlabej, ať mi přijede malá baculka 🙂 Myslíme na tebe a posíláme velkou pusinku :-*

 • Prosím o pozdrav pro Sofinku Doležalovou a Izabelku Kosteleckou. Dopis s obrázkem od Sofinky včera dorazil, mám z něj radost 🙂 Mějte se krásně a ať se vám daří plnit všechny úkoly. Pusu Sofi Máma

 • Zdravím Daníka Kalu a Ondru Kováře, stále ještě z filmových Karlových Varů. Přeji jim krásné táborové dny plné sluníčka a dobrodružství ale i táborové disciplíny a také spoustu nových kamarádů. Doufám, že se stále ještě boduje úklid ve stanu a že kluci obstojí na jedničku. Užívejte si prázdniny i Váš první letní tábor!

  Kluci, těším se na Vás!

 • Moc zdravíme naši Verunku Pařilovou, posíláme jí pusinky a doufáme, že si to u Vás hezky užívá. Zdravíme i Theu, která s ní bydlí ve stanu a také kamarádku Izabelku.
  Maminka a tatínek

 • Pozdravujte prosím Natálku Lavickou, posíláme pusinu mamka, taťka a šimonek, posíláme sluníčkové dny 🙂

 • prosím vyřidte pozdrav Davídkovi Kubešovi od babičky a dědy z LEDČE NAD SÁZAVOU a at vám vydrží počasí a mějte se tam všichni fajn

 • Prosím pozdravujte Davču Kubeše ?moc na tebe myslíme a těšíme se od tebe na pohled posílá pusu mamka,taťka a Barča?

 • Prosím vyřiďte pozdrav Natálce Lavické, posíláme pusinu ? a posíláme sluníčko ? mamka, taťka a šimonek

 • Posíláme velký pozdrav naší berušce Petrušce Langrové… Kočičko naše, užívej si tábora a měj se tam moc moc krásně. Posíláme ti velkou pusinku 🙂 Dnes jsem poslala dopis, tak doufám, že snad v pátek dorazí. V sobotu
  máme pro tebe velké překvapení, tak se těš :-* Ahooooj a zdravíme vás tam všechny!

 • Prosím vzkažte Barborce, že dnes k nám dorazil dopis :-), posílali jsme jí pohled včera, tak snad k Vám na tábor dorazí. Díky

 • Zdravíme naši Barborku Brychtovou, posíláme velikou pusu a těšíme se na pohled

 • Vzkaz pro Štěpánka Mokrého:
  Moc Tě Štěpi zdravíme. Doufáme, že si táborové dobrodružství užíváš. Děkujeme za pohled, dnes nám došel, babičce a dědovi také. Posíláme pusu a myslíme na Tebe. Máma, táta, Adámek a Terezka, obě babičky a děda.

 • Dobré ráno všem statečným taborníkům. Přeji všem další úspěšný lov na strašidla a Erikovi posílá mamka obrovskou pusu.

 • Prosím pozdravujte Karolin Sýkorovou. O šneky a rybičky je postaráno. Čekáme ve na pohled z tábora máma táta a Honzík. Posíláme ještě všem hodně sluníčka.

 • Dobrý večer, letos nemůžeme najít žádné fotky. Kde jsou schované? Děkuji

  • Dobrý den, měl jsem tu malé technické komplikace takže se mi ještě nepodařilo fotky stáhnout do počítače a na web nahrát. Během zítřka to doufám napravím. Každopádně fotky máme, jen ještě nejsou na webu. 🙂

 • Zdravím Míšu Schmidta a všechny ostatní. Ať hezky poslouchá vedoucí!

 • Krásné dny plné slunce a dětských úsměvů a hlavně naší Aničce posíláme velkou pusu…

 • Moc zdravíme Domču Bádra. Dnes zajdeme na poštu poslat mu balíček s dobrotama a už se moc těšíme na dopis s obrázkama, který pošle nám.
  Maminka,tatínek,Tobi a Jackie ❤️

 • Prosim pozdravujte Ondru Kovare a Danika Kalu od rodicu, kteri oba zdravi z Karlovych Varu. Hrali jsme krasne golf a tesime se az nam prijdou pohledy z tabora.

Komentáře nejsou povoleny.