15.10.2016

Země v ohrožení

20. 8. - 2. 9. 2017

Den #1 - neděle 20. srpna

Dnes jsme se vydali do sídla organizace, pro kterou jsme před dvěma měsíci pomáhali se sběrem vzorků. Po apokalypse je však všechno jinak... Výzkumná organizace již neexistuje a Zemi postupně niční stále častější anomálie. Pokud chceme Zemi zachránit, musíme se vydat na místo, kde jsou anomálie nejsilnější a zjistit jejich příčinu.

Hned v Třebíči jsem narazili na dřevorubce Františka, který se k nám přidal a vydal se, spolu s námi, na cestu. Po cestě jsme potkali dalšího přeživšího - politika Lukáše, který se k nám také přidal. O kus dál jsme nalezli polorozbořený opuštěný tábor. Všechny zásoby jsme se rozhodli sbalit s sebou, včetně notebooku, který tam někdo nechal.

Nakonec jsme došli až k táboru, který však již byl obydlen dalšími přeživšími. Po krátkém smlouvání a splnění několika úkolů jsme prokázali naši odvahu a odhodlání Zemi zachránit. Proto zde v táboře můžeme zůstat.

Den #2 - pondělí 21. srpna

Rozhodli jsme se, že nejlepší bude  zvolit si vedoucího naší skupiny, který bude činit zásadní rozhodnutí. Hned ráno proto proběhla volební kampaň a následné volby, ve kterých vyhrál politik Lukáš. Odpoledne jsme absolvovali bojový výcvik, abychom byli připraveni čelit různým hrozbám.

Den #3 - úterý 22. srpna

Dopoledne nad tábořištěm prolétlo letadlo a shodilo bedny se zásobami. Ty se nám nakonec podařilo lokalizovat a následně i získat. Odměnou nám byly nejenom potraviny, ale také táborová trička. Zítra se vydáme na cestu podle mapy, kterou politik Lukáš získal.

Den #4 - středa 23. srpna

Ráno se ukázalo, že v noci zmíněnou mapu někdo rozstříhal a rozházel po lese. Dalo nám celkem práci mapu zpátky složit, ale nakonec se nám zadařilo a mohli jsme se po ní vydat na cestu. V cíli nás však čekala pouze šťáva, kterou má politik moc rád, a pro kterou nás sobecky poslal. Františkovi se mezitím podařilo získat nějaké zbraně a munici. Myslíme, že zvolit politika vedoucím skupiny asi nebyl nejlepší nápad.

Odpoledne jsme se pak vydali zkoumat vzorky z bažiny, díky kterým snad lépe pochopíme, co se to se Zemí vlastě děje.

U večerního ohně jsme se dozvěděli, že politik Lukáš - v neděli nalezený notebook - zahodil někde cestou. Už nám došla trpělivost a jako nového vedoucího skupiny jsme si zvolili dřevorubce Františka. Hned zítra se vydáme najít ztracený notebook.

Den #5 - čtvrtek 24. srpna

Při hledání notebooku jsme dnas nalezli tři vojáky, kteří byli zraněni při výbuchu. Poskytli jsme jim provní pomoc a dovedli je do tábora. Dozvěděli jsme se, že vojáci mají notebook, který hledáme, ale vymění ho pouze za svoje věci, které jim zůstaly v minovém poli.

Nakonec se nám podařili cestu minovým polem najít, zachránit věci vojůků a ty pak vyměnit za notebook. Je sice zahesovaný, ale věříme, že se nám podaří heso časem získat.

Věčer nás od táboráku odtrhla podezřelá světla nad tábořištěm. Ukázalo se, že nás pravděpodobně nekdo sleduje, protože jsem našli zprávy s informacemi o našem tábořišti. Raději jsme je zfalšovali  a uvidíme, jěk se situace bude vyvíjet dál...

Den #6 - pátek 25. srpna

Dnes jsme chtěli pokračovat v zjišťování hesla k notebooku. Do tábora ale přiběhl inženýr z nedaleké vodní nádrže a informoval nás, že hrozí velké nebezpečí - kvůli nefunkčním magnetickým čerpadlům by se mohla hráz protrhnout.

Urychleně jsme se tedy vydali k přehradě a pokusili se situaci zachránit. Už to vypadalo, že to nestihneme, ale na poslední chvíli přiběhl neznámý člověk a zachránil situaci. Večer u ohně jsem zjistili, že se jmenuje Konrád a připojil se k naší skupině.

Den #7 - sobota 26. srpna

V sobotu dopoledne se stala taková nemilá věc. Několik členů bratrstva proniklo k nám do tábora a zajali Konráda. Okamžitě jsme se vydali ho vysvobodit, ale bratrstvo nás přechytračilo. Sebrali nám zbraně a ani Konráda se nám zachránit nepodařilo. Navíc jsme zjistili, že mezitím, co jsem se pokoušeli Konráda osvobodit, členové bratrstva znovu pronikli do tábora a ukradli nám část vybavení.

To přece nemůžeme nechat jen tak. V noci jsme se proto vydali ke skladu bratrstva a podařilo se nám vzít si naše věci zpět. Dokonce jsem zachránili i Konráda. Na bratrstvo bychom si však měli dávat větší pozor. 

Den #8 - neděle 27. srpna

Už po několikáté jsme se pokusili dostat do zaheslovaného notebooku, avšak marně. Když už se vše zdálo ztracené oběvila se vědma Lenova. Pomohli jsme jí vyrobit nový věštící přístroj a pak jsme s její pomocí objevili Majklovu skrýš. poblíž našeho tábořiště. Byla sice opuštěná, ale našli jsme deník, ze kterého jsme zjistili o Majklovi spoustu informací. Krom jiného i heslo k notebooku. Konečně. Kromě jeho osobních věcí jsme v notebooku našli také tři životopisy, které byly nápovědou ke skrýši, kde se Majkl aktuálně nachází. Hned zítra se ho vydáme hledat. 

Den #9 - pondělí 28. srpna

Hned v pondělí ráno jsem se vydali hledat Majkla podle jeho indicií, které nám zanechal ve svém notebooku.

Putovali jsme přes Dolní Vilímeč, Strachoňovice, Malý Pěčín a Bílkov, až nás indicie dovedly pod kopec Bába, kde jsme se utábořili a přečkali noc. Objevili jsme zde také finální poloho Majklova úkrytu, kam se hned zítra vydáme. Večer se k naší skupině také přidaly vědkyně Sára a Bára.

Den #10 - úterý 29. srpna

Brzy ráno jsme se vydali na závěrečný úsek cesty. Na jejím konci jsem se konečne potkali se záhadným Majklem. Vysvětlil nám, že musel uprchnout ze svého původního úkrytu kvůli nákaze, které se začala, v tomtom postapokalyptickém světě, rychle šířit. Sdělil nám, že je nutné se co nejrychleji vypravit na místo kde kdysi stávala lékárna a získat proti nákaze léky.

Protože to ale byla dost nebezpečná mise, rozhodli jsme se rozdělit. Mladší se vydali bránit tábořiště a starší kluci se spolu s Majklem, Františkem, Bárou a Sárou vydalinajít léky. Během této nebezpečné výpravy bylo několik členů postiženo nákazou včetně obou vědkyň. I když mise nakonec dopadla úspěšně, zachránit se nám podařilo pouze Báru.

Mezitm v táboře mladší objevili špeha bratrstva a večer bránili tábor proti pokusům bratrstva vyhodit ho do povětří. Naštěstí se však - díky týmové spolupráci a pyrotechnikovi Štepánkovi - povedlo tábor ubránit.

Den #11 - středa 30. srpna

Hned ráno se starší vrátili s léky proti nákaze a podali je všem v táboře.

Odpoledne se nám pak - díky Konrádovi a vědkyni Báře - podařilo prolomit šifru Flashdisku a získat z něj data. Kromě technických nákresů jakéhosi stroje a dalších vědeckých materiálů jsme objevili i mapu, která ukazuje na místo nedaleko od nás. Podle všeho, co dosud víme, to vypadá, že není něco v pořádku s magnetickým polem Země. Právě tato skutečnost asi způsobuje anomálie. Pokud se nestane nic nečekaného, vydáme se zítra na místo, kam ukazujem mapa a pokusíme se zjistit víc.

Den #12 - čtvrtek 31. srpna

Dnes jsme měli v plánu prozkoumat místo, na které ukazuje mapa nalezená na flash disku. Odpoledne však přiběhla do tábora naše medička s tím, že nedaleko odtud našla jakýsi tajemný stroj, který je však moc těžký na to, aby ho mohla sama donést do tábora. Vybrali jsme ty nejsilnější členy z každého oddílu a medičku jsem následovali. Ukázalo se však, že to byla past. Medička byla celou dobu na straně Bratrstva a informovala je o všem, co se v táboře děje. Všichni byli zajati, jen Františkovi se podařilo uprhnout a varovat ostatní v táboře. Vyzbrojili jsme se vydali se členy naší skupiny vysvobodit. Po dlouhém boji se nám to povedlo  a kromě členů našich oddílů se nám povedlo vysvobodit i dalšího zajatce Bratrstva - údržbáře Jindru. u večerního posezení však došlo k nečekanému zvratu. Jindra poznal v Konrádovi spolutvůrce magnetického generátoru, který nešťastnou chybou přestal správně pracovat a vychýlil magnetické pole Země. To způsobuju různé anomálie po celém světě, které vedou k postupně destrukci Země. Jindra Konrádovi tuto kritickou chybu vyčítal a v afektu Konráda zastřelil. Hned poté si uvědomil, co udělal a utekl.

Zítra se vydáme na místo, kam ukazuje mapa a budeme doufat, že nám podaří stroj opravit i bez Konráda.

Den #13 - pátek 1. září

Vydali jsme se na místo, kde by se měl nacházet magnetický raktor. Cestu nám však opět zkřížilo Bratrstvo, které usiluje o zachování stávajícího stavu Země. Ze všeh sil se nám tedy snažilo zabránit v nalezení reaktoru. V důsledku anomálie, které byla silnější než kdy dřív jsem se dostali do časové smyčky. Museli jsem udělat věci ve správném pořadí, abychm ze smyčky unikli. Po několika neúspěšných pokusech se nám však povedlo Bratrstvo porazit a nakonec i s pomocí vekdyně Báry spustit magnetický reaktor ve zpětném chodu. Tím se magnetické pole Země vrátilo do normálního stavu a anomálie rázem ustaly. Naše mise tak byla úspěšně splněna. I když bude trvat roky, než se vše vrátí do stavu před apokalypsou, už teď jsou vidět některé změny k lepšímu.

Dokonce už dostáváme zprávy od ostatních přeživších, že se varacejí zpět do svých obydlí. Kolonie Třebíč prý už funguje docela obstojně, proto se zítra sbalíme, opustíme náš dočasný tábor a vydáme se tam...  

Den #14 - sobota 2. září

Domů...

8 thoughts on “Země v ohrožení

 • Nešlo by poskytnout fotky ve větším rozlišení komplet z celého tábora? Třeba na úschovnu, pokud máte na vašich stránkách limit.

  • Dobrý den, jakmile fotky zpracujeme, tak ke zveřejníme na Zoneramě a pošleme odkaz…

 • Ahoj všichni, tak už zítra najdete civilizaci a vrátíte se z postapokalyptického světa? Těšíme se na návrat našich dvou dětí a zdravíme je. Fejtovi

 • Opět vám vyšlo počasí 🙂 Užijte si to 🙂 Vzkaz pro Míšu Schmidta:,Nechěls, abych ti cokoliv psala,tak ti nic sem nenapíšu!”.

 • Ahoj Pavli,
  vypadá to, že si tábor všichni užíváte, počasí Vám vychází super, budeme dál průběžně sledovat jak postupujete v záchraně Země.
  Všichni pozdravují a ještě užívej zbytek tábora.
  Těšíme se na Tebe, táta, máma, Anetka, a Ti ostatní 🙂

 • ahoj táborníci
  zdravíme Zbyňka,
  došla ti baterka? paní pošťačka na poště, byla z adresy údolí Mohykánů mírně vyděšena a zmatena
  tak to snad došlo. 🙂
  přejeme ať Vám pěkné počasí vydrží a ať prožíváte bezva tábor.
  zdraví tě
  mamka taťka babička a děda

  PS když se zvětší celá stránka tak jsou fotky také veliké úřez celý monitor

 • Zdravime táborníky. Fotky pěkné,koukáme že si to tam užíváte,ale fotky nejdou zvětšit a to je škoda 🙂 Jinak pro Adélku Kramářovou,doufáme že už máš nohu v pořádku a můžeš se zapojit do táborového programu. Myslíme na Tebe : rodina Dokulilova s Babičkama….

  • Díky za vzkaz. Noha se lepší každým dnem 🙂
   Fotky jsem trochu zvětšili a pokusíme se yřešit i jejcih zvětšování.

Komentáře nejsou povoleny.