30.9.2016

Indiana Jones a amulet zkázy

17. – 30. 8. 2014

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Archeolog Indiana Jones se vypravil na výpravu za tajemným Amuletem zkázy. Na cestě mu pomáhají stateční táborníci, kteří si letos našli také nové kamarády. Díky spolupráci s Krajem Vysočina s námi letos táboří  i deset dětí ze Zakarpatské oblasti Ukrajiny.

Sledujte společně s námi nejdůležitější okamžiky pátrání po Amuletu.

Neděle 17. 8. 2014
Seznámili jsem se s tábořištěm a rozdělili se do výzkumných výprav. Je tu spousta starých známých i nové tváře. Večer přišel k táborovému ohni Indiana Jones se svým dávným přítelem, který mu řekl o Amuletu. Indi požádal jednotlivé výzkumné výpravy o pomoc. Je třeba najít kousky mapy ukryté různě po světě.

Pondělí 18. 8. 2014
První cesta nás zavedla do Grónska. S místními eskymáky se dobře obchodovalo. Měli jsme zlato za dřevo, kterého je v Grónsku nedostatek a obchodovali jsme i s jinými důležitými surovinami. Za pomoc nám eskymáci věnovali první kousky mapy.

Úterý 19. 8. 2014
Ze studeného Grónska rovnou do Afriky. Místní kmen v nás měl velkou nedůvěru, protože nějaký cizinec zavraždil jejich náčelníka. Zdá se že po Amuletu pátrá ještě někdo další! Díky naší šikovnosti, obratnosti a chytrosti jsem nakonec splnili všechny úkoly, které nám domorodci zadali. Uvěřili nám, že se smrtí jejich náčelníka nemáme nic společného a dali nám další kousky mapy.

Středa 20. 8. 2014
Pátrání po mapě nás zavedlo k potomkům starobylého Mayského kmene. Museli  jsme přinést oběti Mayským bohům a předat je při speciálním obřadním rituálu, který jsme vymysleli.
V noci jsem se vypravili pátrat do knihovny. Našli jsme spoustu informací o Amuletu, což nás při hledání posunulo  kousek dál.

Čtvrtek 21. 8. 2014
Dnes byl náročný den. Už jistě víme, že po Amuletu pátrá někdo jiný. Jeho posluhovač dnes přepadli náš tábor a sebrali nám části mapy, které jsem tak pracně získali. Držte nám palce ať se nám podaří najít Amulet dřív než oni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pátek 22. 8. 2014
Pátek byl ve znamení celodenního putování za dalším kousky mapy. Cesta nás dovedla do Nové Říše, kde jsme se setkali se zástupci obce a přijeli za námi také radní Kraje Vysočina paní Fialová a pan Hyský. Pozvali nás na oběd a absolvovali s námi zajímavou prohlídku místního kláštera. Během ní jsme se dozvěděli další důležité informace, které nám pomohli při pátrání po dalších kouscích mapy. Noc jsme strávili v tělocvičně místní školy.

Sobota 23. 8. 2014
Po návratu do tábořiště jsem si utřídili získané informace a došlo nám, že po Amuletu společně s námi pase také jisté Bratrstvo vedené Samuelem de Costou. Vypravili jsme se poroto do archivu vypátrat o tomto  muži co nejvíce informací.

Neděle 24. 8. 2014
Pátrání nás zavedlo do rozlehlé pustiny. Našli jsme tam tábor Bratrstva, kam jsem se pokusili proniknout. Tábor byl dobře hlídám, takže to pro nás byl hodně obtížný úkol. Nakonec se nám to přece jen povedlo a dokonce jsme v táboře získali nějaké části mapy. Zjistili jsme také, že další cesta nás zavede do tajemného labyrintu.

Pondělí 25. 8. 2014
Cesta labyrintem pro další kousky mapy nebyla obtížná, jak by se mohlo zdát. Na konce jsem došli bez větších problémů. Dokonce jsme bez problémů našli i další části mapy. Jen jsem se kousků mapy dotkli probudili jsme strážce labyrintu – Kamenné obry. Cesta zpět proto už tak jednoduchá nebyla. Museli jsme se pohybovat ta, aby nás obři nespatřili.
Odpoledne nás čekalo překvapení v podobě návštěvy sokolníka s ukázkami dravců. Jeho povídání i letové ukázky byly moc zajímavé. Dravce jsme si mohli i vzít na ruku a pohladit.

Úterý 26. 8. 2014
Téměř celodenní déšť nám nezabránil pomoci zajít do muzea a pomoci ochránit historické sbírky. Vyráběli jsem kopie předmětů vystavených v muzeu, aby vzácné originály mohly zůstat bezpečně ukryté.
V noci jsme se vydali do starého chrámu a získali jsme další části mapy od starého strážce.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Středa 27. 8. 2014
Během dne se počasí umoudřilo, tak jsme se mohli věnovat naplánovaným sportům. Zvládli jsme itálii, lakros, frisbee fotbal i normální fotbal.
Snad už počasí vydrží.

Čtvrtek 28. 8. 2014
Dnes se stala nemilá věc. Indiana Jones pátral po dalších kouscích mapy a byl zajat Bratrstvem Samuela da Costy. Vypravili jsme proto po jeho stopách a po dlouhém boji se nám podařilo získat všech sedm klíčů od řetězů, kterými byl spoután.
Už máme dost kousků mapy na to, abychom se pokusili ji poskládat. Zítra se do toho dáme – snad budeme úspěšní.

Pátek 29. 8. 2014
POVEDLO SE! našli jsem i poslední dílky mapy, poskládali ji a vydali se pro Amulet. Cesta to nebyla jednoduchá – čekala nás spousta překážek. Bohužel Bratrstvo v čele se Samuelem da Costou bylo rychlejší. Neměli jsem jinou možnost něž si Amulet vybojovat. Boj to byl dlouhý a da Costa se proti nám pokusil použít sílu  Amuletu. Naštěstí pro nás se síla Amuletu obrátila proti němu a nám se ho nakonec podařilo získat.
Večer u ohně jsme se rozhodli, že amulet zničíme, aby se už nikdy nemohl dostat do nepovolaných rukou.
Také jsme předali ceny pro nejlepší oddíl i nejlepší jednotlivce tábora.

Sobota 30. 8. 2014
Už se jen sbalit a domů… V Třebíči u klubovny ještě poslední nástup a pak už jen „Ahoj…“

Pár fotografií:

Další fotky najdete zde.

Jak vypadl náš letáček?

archiv_letak_indina_jones

Zpět na archiv táborů.