LT Pravěk

První den - 16.8.

Přijeli jsme do pravěké vesnice. Po přinesení posvátného ohně jsme zahájili ceremoniál rozdělení dětí do rodů kmene - Zelených vlků, Růžových koní, Červených orlů a Modrých bizonů. Dětem byla představena rada starších vesnice - náčelník, šaman, rádci, hlavy a zástupci rodů. Dětem byla vysvětlena důležitost ohně ve středu vesnice, o který se musí po celý tábor postarat.

Druhý den - 17.8.

Šaman zasvěcoval děti do práce sběračů, a tak musely obstarat potravu na celý den z bobulí a bylin. Celý den jsme tak mohli užívat vydatné potravy.

Při večerním slezení vesnice ovšem rod Modrých bizonů vyjádřil svůj nesouhlas s neustálým přísunem bezmasých jídel a později se přidal i zbytek vesnice. Náčelník oponoval, že na lov zvěře je pro nezkušené mladé obyvatele kmene příliš brzo a mohli by si ublížit. Hlas lidu však rozhodl.

Třetí den - 18.8.

Tento den se stal prvním loveckým pro nové obyvatele. Nachytali spoustu jelenů, kanců a zajíců, které si pak opékali při večerním táboráku. Udělali z nich masové válce, též známé jako špekáčky.

Vesnice se k večeru už chystala zalehnout po náročném dni do svých chatrčí. Ovšem zlotřilé opice vykradli vzácná vejce z kuchyně, a tak se pro ně děti musely proplížit a nevyrušit tak plaché, leč velmi nebezpečné lidoopy, což se jim povedlo.

Čtvrtý den - 19.8.

Vesnice se potřebovala poklonit božstvům a ukázat společné síly. Musela tak obstarat vzácné barvy z přírodních elementů, ty namíchat a pak pomocí částí svého těla namalovat svou rodovou vlajku svého kmenového zvířete.

Pátý den - 20.8.

Večer přišel šaman s nemilou zprávou. V okolí vesnice se zhoršila pastva a veškerá fauna utekla do jiných lesů a především k znepřáteleným kmenům. Celá vesnice se tak spakovala a obyvatelé odešli na celý den hledat nová zvířata, které by nalákali zpátky k okolí vesnice. Děti tak prochodily celý den. Odpoledne si ulovily pár divočáků a mohly si tak uvařit bramborový guláš v kotlíku nad ohněm. Večer jim šaman požehnal a přinesl do okolí několik zvěře. Šaman s rádcem chtěli, aby děti přenesly druhý den ráno zvěř zpátky do tábora. Náčelník však nesouhlasil a apeloval, aby kvůli nezpozorování nepřátelskými kmeny došlo k přesunu ještě téhož večera. Šaman, rádce, náčelník a pár sběračů z tábora tak zvěř přenesli bez dětí, které spaly v lese.

Šestý den - 21.8.

Děti byly rozděleny. Dle výběru boha ohně někteří obyvatelé vesnice stále zůstali v okolních lesích, mezitímco někteří se vraceli do vesnice. Probíhala celodenní očista pro mladší a starší čekala pouť přes lesy a kopce. Další noc tak přespávali v lese.

Sedmý den - 22.8.

Dobrá polovina našeho putování a hledání nástupců místo načelníka je za námi. I vybraní bohem ohně přišli ráno do vesnice.

Odpoledne se rádce pochlubil se svým vynálezem - Loveckým Ultralehkým Kyjem (zkráceně KUŠE), který si měl každý rod vyzkoušet. Musely zároveň stavět věž a sestavovat nové šípy. Tento vynález se v budoucnu snad může hodit.

Při večerním setkání vesnice pak šaman požehnal hlavním lovcům všech čtyř rodů a provedl je slavnostním ceremoniálem.

Osmý den - 23.8.

Tento den je zasvěcen výročí bojů dvou kmenů - Červeného a Modrého - který proběhl před několika tisíci lety. Na oslavu a připomínku těchto bojů se sportuje a podávají soutěžní výkony. Vesnice tak prožívala Válku barev a navzájem se snaží přemoct.

2 thoughts on “LT Pravěk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *